kolmapäev, 10. detsember 2014

Jälle teel


Algamas on järjekordne Aasia trip. Piletid läbi Istanbuli Bangkokki said broneeritud juba varakult,  sügisel. Kindlasti tekib nii mõnelgi küsimus, et miks just Istanbuli kaudu, mitte aga hoopis meie suurte põhjanaabrite otselennuga. Põhjuseid on siin mitmeid. Esmajärjekorras sai vaadatud ikka hinda ja teine oluline tegur on ka lennu kestvus (või kuidas keegi seda võtab, pigem mugavus).  Sügisese kampaania ajal on Turkish Airline-il päris mõistlikud hinnad ja suureks plussiks on alates eelmisest aastast otselennud Tallinnast Istanbuli. Juba teist aastat on kampaania hind jäänud vahemikku 569-700 euri edasi-tagasi pilet Tallinnast-Bangkokki. Sel aastal on veel plussiks see, et Istanbulis pole vaja minekul ööbida ja kahe lennu vahe vaid üks tund. Alguses muidugi tundus, et see tunnike suures Türgi pealinna lennujaamas on ikka armetult vähe ja me jäämegi sinna lennujaama järgmist lennukit ootama. Varasemast mäletasime, et juba passikontrolli sabas seisime kevadel selle tunni ilusti ära... Aga õnneks on selliste connection flight-ide jaoks transiittsoon, kus peab vaid kotid, riided ja ennast uuesti läbi laskma valgustada! Mis on muidugi kummaline protseduur, kas või sellepärast, et tegelikkuses oled ju ikkagi selles kinnises tsoonis. Aga noh, mine tea, äkki on võimalik näiteks koristaja käest mingi teravam ese võ hari pihta panna ja proovida sellega lennukile salaja saada!

Üks põhjustest Turkishiga lennata on muidugi juba mitu aastat pardateeninduse lennufirmade topis püsimine. Juba Tallinnast Istanbuli lennul (ca 3 tundi) saab menüü, kus on valida chiken or pasta. Lisaks muidugi ka joogid, ka õlu ja vein.

Peale tormamist Istanbuli lennujaamas, mis hiljem osutus mittevajalikuks, läheb aga suur söömaaeg lennukis edasi. Öösel lastakse mõni tunnike magada ja siis tuleb käsk kõigil oma ja ka lennuki akende luugid avada,  sest esiteks oleme kahe tunni pärast Bangkokis, kus +32C sooja ja teiseks hakkame jälle sööma!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar