Laupäev, 22. märts 2014

Selleks korraks jälle läbi...


Hetkel  Istanbuli lennujaamas, passides Tallinna lennukit, on aeg teha väike kokkuvõte lõppenud reisist. Peaks ausalt tunnistama, et nüüd 2014 aastal seljakotiga (täpselt nii suurega, et saab lennukisse võtta) reisides on jäänud meie viimase 2010 aastaga reisiga võrreldes järjest vähemaks neid huvitavaid, teistmoodi ja eksootilisi riike, sihtkohti. Kõik maailmas hakkab ühtlustuma ja kaotab järjest omapära, kahjuks. Näiteks Tais on lihtsam reisida igal juhul kohvriga ja võtta rendiauto, millega pääseb  igale poole, ka kõige rahulikumatesse piirkondadesse. Rendiauto võtmine kümmekond aastat tagasi oli praktiliselt ebareaalne või siis juhul vaid koos autojuhiga.
Esimestel seljakotiga reisidel  (al.2006) planeerisime tavaliselt kuu aja peale 1000 usd ehk ca 30 us dollarit päeva peale. Mille sisse mahtus majutus, söök ja kohaliku transpordi teenused. Praegu, 2013-2014 võb arvestada pea kolmandiku rohkem. Võimalik, et mingit osa mängib ka selles hinnatõusus, vanusega lisandunud mugavused ja päris igasse väga koledasse, odavasse hotelli enam ei kipu. Teatud riikides, kus kasutatakse palju usd-sid, mängib suurt rolli ka euro tugev kurss usd suhtes.
Eestis peaks saabuma homsest või isegi tänasest suur kevad ja meil hakkab hooga pihta töö kodumaal. Blogi jääb sellega seoses suvepuhkusele, et siis hilissügisel alustada täie hooga uut reisi. Ideed tiirlevad igatahes Borneo ja Austraalia vahepeale jäävate saarte ümber. Seal on väga  palju  erinevaid nii suuremaid (Sulawesi,Paapua) kui ka väiksemaid saari (Maluku,Dili), mis enamuses kuuluvad  Indoneesiale, kuid on rahvastiku ja nende elukommete osas väga erinevad.

Ilusat päikesepaistelist suve kõigile !

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar