reede, 7. märts 2014

Tai saared: Koh Chang (Ranong)

Täna hommikul sõidame pisikesele Koh Changi saarele. See asub Ranongist umbes tunnise paadisõidu kaugusel. Plaanime sinna jääda 3-4 päevaks. Tõenäoliselt oleme igasugusest levist väljas.
Teatavasti on Tais kaks Koh Changi saart: suurem ja rohkem külastatavam asub hoopiski Tai lahes, vahetult enne Kambodzat. Seda saart oleme ka varemalt külastanud mitmeid kordi.
Seekordne Koh Chang aga pisike, oma 5 km pikk ja veel vähem laiem. Saarel liigutakse vaid jalgsi ja natuke ka rolleritega. Saar on väga vaikne ja odavate bangalodega. Odavamad majakesed ca 250-350 bahti, merevaatega 500-800 bahti öö. Elektrit antakse vaid õhtuti ja loomulikult puudub enamustes kohtades internet ja ka telefoni levi. Kui aga keegi tahab natuke arenenumas kohas olla, siis on tunni aja kaugusel ilusate snorgeldamise randadega Koh Payam. See on küll mõnevõrra kallim, kuid on olemas igas hinnaklassis hotelle ja muud turistile vajalikku.
Koh Changi põhirand on hästi lai, liiv on kollane ja kohati viskab ka musta liiva sisse.
Aga muidu tore ja vaikne saar peale ülerahvastatud saarte külastust.
Sellel saarel kasvatatakse India pähkleid, mida pannakse ohtralt ka igasuguste söökide sisse.
India nakrapuu(Anacardium occidentale) - Kahest osast koosnev vili on väga ebaharilik.Laienenud õiepõhjast moodustub pirnjas punakas ebavili -akazuu,mis on magus ja mahlane.Tõeline vili on aga akazuu tipule kinnituv kuni 3 cm pikk neerukujuline luuvili -nakar.Mille sees on meie kaubandusestki tuttav nn.India pähkel.India järgi on pandud talle eestikeelne nimi,kuid tema päritolupaika Brasiiliat silmas pidades on see eksitav.
 
 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar