reede, 31. jaanuar 2014

Selamat datang! Indoneesia - Medan,Sumatra


Peale lühikest vahepõiget Malaisias oleme jõudnud Indoneesiasse, täpsemalt Sumatrale. Kõigi eelduste ja plaanide kohaselt, aga neil on aeg-ajalt kalduvus plaaniväliseid  üllatusi valmistada, kavatseme tutvust teha saare põhjapoolse osaga (ehk on  hiljem põhjust tagasi  tulla...).
Lennureis Kuala-Lumpurist Medani kestis ainult tunni, aga raputada saime üksjagu palju. Medani lennujaam on tuttuus, alles vist eelmisel aastal avatud. Aga vaevalt lennukilt maas ja peale viisa saamist (30 p a´ 25 usd) juba tiirutavad meie ümber agarad teenuste pakkujad  stiilis: Hei, härra, kuhu soovite edasi reisida? Takso?....Üritame naeratades ja heatujuliselt rahakapist natuke kohalikku puru kätte saada ja samas mõista anda, et me ei soovi nende teenust. Pakutav taksosõit linna, Medani, on meie jaoks tõesti kallis. Küsivad 20 usd. Pehmeks rääkida ei lase ja suundume kindlalt bussile. See polegi nii keeruline. Lennujaamast välja ja paremale ja siis tuleb otsida hõbedasi busse. Need on peaaegu uued ja õnneks , erinevalt meie eelmistest Indoneesia bussisõitudest, siin mehed ei suitseta. Oeh! Milline kergendus! Sõit lennujaamast linna kestab enam- vähem ühe tunni ja maksab 15 000 ruupiat, so jämedalt 1 usd (hetkel kurss 1usd/11 600 ruupiat ja 1 eur/16 000 ruupiat).
Medan ise ei jäta meile meeldivat muljet. Tegemist on Indoneesia suuruselt kolmanda linnaga. Rahvast ja liiklust palju... Ööbima jäime Mesjid Raja mošee lähedale.

Öömaja leidmine ei osutunud väga lihtsaks ülesandeks. Esimeses kohas võtsid meid vastu pidevalt tossavad, mingis uimas olevad hambutud peremees ja perenaine. Tuba oli ka kahtlane, laest kukkus krohvi ja värv koordus, duširuum oli ehitatud magamistoa ühte nurka kappi ja linad olid porikarva hallid. Ega järgminegi parem polnud. Ja väljas on kahtlaselt pime... Lõpuks olime nii väsinud ja näljased, et otsustasime jääda kohalikus mõistes esimese klassi hotelli.. Jah, hommikulauas selgus , et kohalikke rikkamaid inimesi suurte peredega oli ses ööbimispaigas tõesti palju.
Hommikul võtsime takso ja lasime sõidutada end  Pinang Baris´i bussijaama. Takso 45 000 r. Peale katsumusi  kitsas täistuubitud ja suitsetavaid mehi täis bussis, oleme nüüdseks peale 3-tunnist sõitu ( a 20 000 r) jõudnud Bukit Lawang`i. Tõesti, peale suurt ja väsitavat linna selline ilus roheline jõeäärne džungel.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar