laupäev, 25. jaanuar 2014

Vinh Long ja kohutav õhtusöök

Mõttetu linn Mekongi deltas...Jah, ok! Turiste vähe, turg väga suur. Samas hotelle väga vähe ja sellepärast arvatavasti ka hinnaklass mõnevõrra kõrgem. Söögikohtadel samuti konkurents väike ja ingliskeelse menüüga vaid üks suur restoran jõe ääres. Seal siis proovisime võtta klassikalisi grillitud mereande: langusti, tigusid ja kalmaari. No see oli nyyd kõige jubedam söögielamus! Vähe sest, et portsjonid on ikka enam-vähem sama hinnaga igal pool Vietnamis, aga see väike ports ja lihtsalt tule peal pealt kõrvetatud maitsestamata mereandide kupatus oli ikka paras õudus! Pealegi veel pooltoores, garniiriks vaid salatileht ja ilma riisita...Maksime ja lahkusime söömata. Ei maksa ikka liiga turist olla ja tahta grilli! Tuleb süüa rohkem kohalikku toitu. Omad vitsad peksavad kõige valusamini...
Siinkohal tulebki meelde Rach Gias üks seik. Kogemata trehvasime söögikohas menüü kallal pusides ühe kohaliku poisiga ja ta aitas meil tõlkida seda. Tema töötab Kanadas, kuid talvel kodumaal, sest Kanadas liiga kylm ja loomulikult temal inglise keel puhtalt suus. Jutu sees kysisimegi soovitust söögikohtade suhtes ja tema vastus oli: ärge minge kunagi Aasias suurde söögikohta, pigem väike pere restoran ja kus on ka kohalikke söömas!
 

Aga Vinh Longi Hiina uue aasta taimeturg jõe promenaadil oli muidugi tase!
Igasugustes mõõtudes bonsaid ja orhideede kasvatajate telgid olid vinged!
Ja seda taime turgu oli mitu kilomeetrit...

Meie (Eesti) ehituspoodides myydavad odavad orhideed, äkki mingi 9 - 12 euri-sed, kui muidugi hinnad jälle tõusnud pole, saab siin kätte 2-5 usd-ga.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar