esmaspäev, 3. veebruar 2014

Tänased avastused džunglis

Järjekordne matk ametlikku loodusparki (sissepääs 22500 ruupiat), et näha orangutange söömas, ei andnud tulemusi. Kyll aga nägime õhtuse supluse ajal teisi põnevaid tegelasi....
Jõe ääres kohtasime lausa kolme varaani. Sarnased oma välimuselt ja liikumiselt Komodo varaanile, keda me oleme varem juba näinud, küll aga veits pisemad. Need elukad armastavad vett ja vee lähedust.
 
 
Teine imeline olend oli lendav sisalik. Usute või mitte, aga tal on tõesti tiivad ja lendab puult puule. Kahjuks oli ta liiga kõrgel ja pilt ei tulnud välja, aga lugeda saate siit...
 
Muidugi elu on siin kirju ja siblimast-saginat täis. Pole toast isegi võimalik wc-sse minna, et mõne konnakese peale ei astuks. Ka suur rott põrutas mööda laetala oma teed. Samuti on kõik nurgad täis erinevaid ämblikke ja nende püünisvõrke.

 
Alaliselt elutseb meiega koos suur geko. Erinev liik sellest, keda varem kohanud olime. Praegune on rohekas ja heledate täppidega, ei ole ka teine nii lärmakas. Jahti peab vaikuses. Meeldiv ja rahulik naaber. Seda aga ei saa öelda meie igahommikuste külaliste, ahvide, kohta. Panevad teised kolinal mööda plekk-katust ja loobivad puult alla igasugu prahti. Eriti häälekad on Thomas Leaf ahvid, nad häälitsevad tõesti huvitavalt.
Ahvid, ahvid...kaks ahvi.


1 kommentaar: