teisipäev, 18. veebruar 2014

Malaisia,Langkawi

Selleks korraks (aastaks) siis, Indoneesia ja Sumatra avastamine jällegi möödas. Jälle omaette kogemus sellest suurest riigist, mis on nii erinev ja on alati põnev...
Kuigi jah, ei saa salata, et siingi elu areneb: hinnad, internet, tehnika, autod jne. Näiteks esimeste reiside ajal (5-6 aastat tagasi), sai ikka Indoneesias internetist vaid unistada ja tuleb meelde reis Floresele, kus avati todaaegu esimene internetipunkt ja aitasime nii mõnelgi kohalikul teha endale meilikonto...
Igatahes, nyydseks oleme jõudnud Air Asia`ga tsivilisatsiooni...Banda Aceh -Kuala Lumpur -Langkawi.
Tuntud troopiline kuurordi saar Tai piiri lähedal, kuhu sai mõni päev tagasi isegi otse Helsingist viimase hetke pakkumisega vaid 395 euroga pileti. Jah, soomlastest saar kubiseb ja mis salata, Eesti 1-2-3 nädalaste PAKETIREISIJATEST puudust pole.
Saar ise nagu ikka, turistikas. Kõik on ette ja taha korraldatud. Tahad trippi, autot mida iganes ...kõik on turismibüroodes saadaval.
Majutused kordi kallimad ja näiteks meie leitud budget hotelli (ca 26 euri öö) kõrval, käib rannas vilgas endiste odavate hotellide lammutus, kuhu arvatavasti ehitatakse kallid resort`id.
Samas eemal ja teisel pool ranna peatänavat, on kerkimas ja saadaval hulgaliselt odavaid budget ridamajasid.

Ja aga siis, meie plaanid viimaseks kuuks Aasias järgmised...
Plaan on liikuda alates 21. veebruarist edasi Taisse ja mööda saari piki Andamani merd kuni Birmani välja Bangkoki suunas.
Väidetavalt mööda merd liikudes või sisenedes Taisse maad mööda, saab Taisse viisavaba sissepääsu vaid 15 päevaks (lennukiga saabudes saab 30 päevaks!). Seega, paratamatult peame käima ka Birmas...elame näeme..  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar