esmaspäev, 27. jaanuar 2014

Ho Chi Minh ehk Saigon


Natuke ametliku osa siis alustuseks...
Saigon (parem hääldada ja kirjutada) kui Ho Chi Minh City ehk HCMC.
Vietnami suurim linn, üle 7 miljoni elaniku. Seega liikumine tänavatel raske, inimesi väga palju ja eriti hull lugu on siis, kui vaja teed ületada ja sajad või tuhanded rollerid sind alla ajada tahavad. See on paras ellujäämise katse. Foorid on täitsa olemas, aga need vaid autodele, rollerid kulgevad kuidas tahavad. 
1949 kuulutati välja Vietnami Riik. Selle riigipeaks sai endine kukutatud keiser Bảo Đại ja pealinnaks Saigon. Pärast seda, kui Põhja-Vietnam läks 1954 Viet Minhi kontrolli alla, hakati ülejäänud Vietnamit kutsuma Lõuna-Vietnamiks. 1955 kuulutati Lõuna-Vietnam Vietnami Vabariigiks. Saigon oli selle pealinn seni, kuni Lõuna-Vietnam sai Vietnami sõjas lüüa ja Põhja-Vietnam vallutas ta ära. Saigoni langemine 30. aprillil 1975 oli ka sõja lõpuks ja Vietnam taasühendati. Ühinenud Vietnami pealinnaks jäi Hanoi. Samal aastal sai linn oma praeguse nime Vietnami RDV riigijuhi Hồ Chí Minhi järgi, kes on surnud 1969.
Ka rahatähtedel on selle onu pildid ja igas linnas talle skulptuurid püstitatud. Nagu Lenin Vene ajal, koos punaste lippude ja sirbi-vasaraga....


Aga toit on siin alati maitsev, värske ja odav nagu terves riigis. Sellesse linna on kogunenud kogu maailma parimad köögid. Täna võid süüa hiina toitu ja homme juba itaalia pastat....Ainuüksi toidu pärast maksab siia alati tagasi tulla.
 
 
 
 

 

 
 Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar