Reede, 7. märts 2014

Birma kiirvisiit

Nüüd on see tehtud! Läks üle ootuste lihtsalt...ja kõik kokku võttis ehk paar tundi.
Hommikul võtsime jõeäärse turu juurest kohaliku `ühistranspordi` (songthaews shuttle) ja sõitsime sadamasse (a 15 Tb). Sõidukid nr 3, 4 ja 6 sõidavad linna ja sadama vahet. Pole vahet millist neist kasutada. Sadamas on suur bensukas ja selle taga asub Tai piiri kontor, kust saab templi passi. Aga enne sinna minekut tuleb kindlasti teha passist koopia. Selle saab ka sadamas, bensukast vasakul on pisike putka, kus see 5 Tb eest kiirelt ära tehakse. Ja teine tähtis toiming on hankida kusagilt a 10 USD Birmasse sisenemiseks. Ja need peavad olema tõesti siledad ja värsked rahatähed. Muidu sind riiki siseneda ei lasta, nuta või naera. Kasulikum on hankida 10 USD kui maksta bahtides, siis oleks tulnud 500 Tb letti laduda. Enamus pankasid USD-is ei oma, sadama kõrval Bangkok Bank ainuke kus saab.
Edasi tempel passi ja juba paadimehed piiravad ja tunnevad huvi, kui palju oled nõus maksma Birmasse sõidu eest. Meie olime edasi-tagasi tripi eest nõus välja käima a 300 Tb. Aga hind tuleb kindlasti enne kokku leppida, sest kui paadis juba oled, küsitakse isegi a 1 000 Tb. Siis umbes pool tundi paadisõitu üle jõe. Paadist maha ja Birma kontorisse. Siia tuleb jätta passi koopia ja raske vaevaga muretsetud siledad 10 dollarit. Raske seepärast, et Ranongis jooksime läbi u 5-6 panka, et lõpuks saada need rahatähed. Nüüd on Birma viisatempel passis ja see oleks kehtinud 14 päeva. Aga selle maa avastamise otsustasime veel edasi lükata. Järgmine kord.
Uuesti paati ja Ranongi sadamas uus Tai viisatempel passi! Vot! Nii lihtne see oligi!
Muidugi pakuvad majutused ka ise viisateenust 1 200 Tb eest. Aga põhimõtteliselt pead  ikkagi kogu selle protseduuri ise läbi tegema, ainult palju suurema kambaga, aeglasema ja suurema paadiga ja aega kulub ka kõvasti kauem. Ja ise sebides saab 2 inimest ühe hinnaga!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar