pühapäev, 4. jaanuar 2015

Laos - piiriületus ja Houay Xai

Tore muidugi, et  avati uus sild piiriületuseks ja nyyd ei saagi enam otse linnast paadiga teisele poole. Sõida ringiga ja maksa tuk-tuki maffiale raha. Ok, Tai omad polegi nii hullud, kaupled ja ikka saad odavamalt. Tavaliselt Chiang Khongist 150 inimene. Kaubeldes saime 130 kahekesi. Samas sõidavad ka ühisbussid, mis peaks veel odavamad olema. Aga Laoses polegi teist varianti ja liiklus väike,  et hääletada. Kaubelda pole võimalik. Fix price NOH... 100 B nägu ja kõik.
Piiril on hoopis Taikad ärikad: tollimehed pakuvad sulle ülisoodsat kurssi, sul ikka on dollarid viisa jaoks? Tegelikult aga Laose piiripunktis ametlik rahavahetus enne viisa vormistamist, kus ka reaalselt õiged kursid. Samuti Laose toll korrektne ja eestlastele viisa 30 usd, mis näiteks Lääne -Eurooplastele 35 usd. PS: nädalavahetustel ja õhtupoole nn.väljaspool tööaega lisandub 1 usd!
Piirilinnas saab maksta Tai bahtides, Us dollarites ja kohalikus valuutas KIP -is. Kurssi lihtne arvutada 1 eur on 10.000 kip-i.
Linnas palju hotelle, igale maitsele (5 usd -30 usd), mis sest et bookingus ja agodas neid pole. Jäigi mulje, et siin pole eriti majutusi, aga võta näpust, rohkem kui Tai poole peal.
Mis veel...
Söömine kallim kui Tais, uskuge või mitte... lähtume riisi hinnast näiteks. Tais tellides söögi juurde riisi on 5-10(15) bahti ehk 12 -25 senti. Siin 5 (tuhat) - 7 t.kip-i (0,5 -0,6) senti. Sama ka söökidega: naljalt näiteks fried rice kanaga ei saa alla 15 t. kip-i,  seega siis 1,5 euri. Kuid Tais paljudes kohtades sai ikka 30-40 bahtiga ehk siis 0,8 - 1 euri. Võib-olla asi piirilinnas või mis iganes, vaatame näeme.
Lao õlu on aga odavam, söögikohas 12-15 t.kip-i.
Homme varahommikul siis paadile. Sadama leidsime üles kesklinnast jalutades põhja poole,  nii 10-15 min. Kindlasti mitte 2,5 km nagu meile hotellist ja tänavalt väideti: kindlasti took-took vaja võtta!
Haha....
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar