reede, 7. veebruar 2014

Samosir vol.2: Ambarita

Samosir`i saar on maailmas suuruselt järvel asuvatest saartest viiendal kohal. Pikkust umbes 30 km ja laiust 10 km. Saar on mägine ja seetõttu paiknevad asulad peamiselt saare kallastel. Saare põlisrahvas on batakid. Neil on oma kultuur ja keel. Juba siia jõudes hakkasid silma omapärased majad, mis meenutavad suurt paati või härjasarvi. Aga paistab, et ka see on hääbuv kultuur. Väga palju on näha juba kaasaegsemaid maju ja tavalisi plekk-katuseid, kahjuks.





Sajandeid tagasi olevat siinne rahvas olnud kannibalid. Peamiselt olevat nad söönud sõjas kinni võetud vange ja hukkamisele määratud seaduserikkujaid. Tuk Tukist vasakule, umbes paari kilomeetri kaugusele jääb pisike Ambarita küla. Teed sinna leida pole eriti kerge, viitasid on vähe. Tuleb lihtsalt kohalike käest küsida ja nad aitavad sind meelsasti. Ambaritas on näha lisaks bataki majadele suure puu all asuv kivist laud ja seda ümbritsevad toolid. Selle puu all olevat külavanemad vastu võtnud tähtsaid otsuseid ja siin viidi läbi ka hukkamisi.
Veel huvitavat, mis silma jäi. Esiteks tuleb saarel kindlasti kaubelda. Ja teiseks, siin kasvavad mangod on pisikesed, sellised ehk kana muna suurused. Ja neid süüakse koos koorega nagu meie sööme ploome.Saarel on veel kaks pisemat järve ja üks juga, aga see on praeguse põua ajal veeta. 
Palju müüakse suveniiridena puidust kujukesi, bataki kalendreid, erinevaid kangaid...

Kohalik surnuaed
Külas käib vahest internetibuss
 
Vaade mäelt
 
Suveniiri pood ja müüja magamas
 
Küla tänav
 
Turul
 
Bataki maja
 
Riisipõllud

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar